Тематско планирање-Позната архитектонска здања и грађевине

НајлошијеНајбоље

У оквиру Тематског планирања, као саставног дела Развојног плана школе, за школску 2017/2018. годину, предвиђена је тема Позната архитекстонска здања и грађевине.

На овој страници биће објављивани радови.

Историја

Конак кнеза Милоша

Конак кнегиње Љубице

Физика

Ученици седмог разреда су имали задатак да у оквиру овогодишњег тематског планирања прикажу Cambridge University и Trinity College као позната архитектонска здања. Веза са овим Универзитетом и Колеџом био је Исак Њутн, чије смо законе проучавали у шестом и седмом разреду.

Анастасија Зупковић и Катарина Арсић, из 7/1, направиле су одличан рад.

Други разред

Крајем јануара и други разред реализовао је тематски дан кроз низ активности. На часовима српског језика, света око нас, народне традиције, математике и музичке културе,  ближе су се упознали са основним историјским чињеницама везаним за Београд, наш главни град, са акцентом на старе грађевине, споменике, музеје и остале сведоке прошлости. Подељени у групе, свако је на свој начин обрађивао ову тему. Свака група уредила је по један пано. Певали смо, решавали текстуалне математичке задатке и кроз њих научили још понешто о најстаријим грађевинама Београда. Било је занимљиво и лепо, а неке од резултата видећете на фотографијама са ових часова.