Калиграфска писменост за младе

НајлошијеНајбоље

Позивају се ученици завршног разреда основних школа и свих разреда средњих школа да се пријаве на бесплатне радионице калиграфије које се одржавају у Центру за ликовно образовање Шуматовачка почевши од 19. марта 2018.

Калиграфија спада у категорију оних уметности који негују традиционалне вредности које не смемо заборавити. Опште је познато да је потреба за комуникацијом и писањем стара још од постанка човека, а  данас калиграфија доноси исказивање комуникације кроз нове уметничким форме. Судећи по досадашњем искуству, велики број деце и младих не придаје пажње сопственом начину

изражавања кроз писање и рукопис, па је у складу са тим осмишљен овај пројекат са циљем да подстакне младе о важности значаја лепог писања. Главни циљ овог пројекта јесте едукација младих у сфери калиграфије – уметности лепог писања као и популаризација калиграфије у савременом животу. Овим пројектом ћемо покушати да на креативан и занимљив начин подстакнемо младе да правилно пишу и самим тим не забораве важна правописна правила за цео живот. Такође, теоријски део програма пружиће учесницима едукацију о општим појмовима калиграфије, њеном пореклу, историји и значају кроз богате визуелне и илустративне примере који ће се приказивати учесницима путем компјутера и пројектора. Практичан део програма састоји се од различитих вежби лепог и правилног писања одабиром одређеног фонта и употребом разноврсног ликовног материјала. Користиће се ликовне технике цртања, сликања и графике као што су: отискивање, колажирање лепљење различитих врста материјала, писање, осликавање, набојавање итд.

Радионице се одржавају сваког понедељка од 10 до 12сати и четвртка од 18 до 20сати у атељеу Центра за ликовно образовање, Шуматовачка 122, Врачар.

Пројекат је подржан од стране Секретаријата за спорт и омладину града Београда.

Због ограниченог броја места, обавезне су пријаве на Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. (име, презиме, узраст, школа).