Први eTwinning пројекат у нашој школи

Панои у школи

Драги наши родитељи и ученици,

Желимо да вас обавестимо да смо се као школа прикључили еTwinning пројекту. Ученици четвртог разреда са проф. енглеског језика Веселинком Аврамов раде на пројекту Animals around us у сарадњи са школом из Албаније - Shkolla ''Agimi'' –Maliq, Korçë и њиховом наставницом Gentianom Drabo.

Ученици су се радо одазвали и прикључили овом пројекту!

Први део пројекта је успешно завршен. Ученици су правили power point презентације на тему Animal Alphabet.

Други део пројекта је израда паноа о различитим врстама и подврстама животиња.

У оквиру међупредметне корелације, ученици ће да науче две песме Bob Dylan - https://youtu.be/JRp9jwOvZcA i  Ylvis- https://youtu.be/jofNR_WkoCE  и тако повежу енглески језик, музичко и природу и друштво.

На часовима веронауке, обрађиваће тему Нојева барка са наставницом Јаном Ђукић Вуковић.

Пратите нас и уживајте у радовима наших ученика.

Надамо се да смо вам приближили магични свет животиња.

Веселинка Аврамов, проф. енглеског језика са ученицима четвртог разреда.

Радове зченика можете погледати на линковима:

1. Угрожене врсте1

2. Угрожене врсте 2

3. Инсекти

4. Дивље животиње

Хуманитарна акција за Дом за незбринуту децу

У непосредној близини наше школе налази се Дом за незбринуту децу ,,Драгутин Филиповић Јуса''. Једна девојчица из Дома је тренутно наш ђак првак. Ученици I/5 i V/5 су претходне недеље били вредни и сакупили доста гардеробе, обуће, играчака и књига за децу узраста 3 до 8 година. Данас смо прикупљене пакете предали васпитачима који раде у Дому. Трудићемо се да и даље учествујемо у акцијама овог типа.

Припреме за Вашарске чаролије у 3/3

У одељењз 3/3 и ове године традиционално су уживале три генерације у креативној радионици, у изради вашарских рукотворина.

У топлој атмосфери су маме, тате, баке и деке са својим пчелицама израђивали прелепе предмете и дужили се.

Новогодишње честитке

Уленици 4/5 су са учитељицом Јасмином Митић, направили дивне честитке за новогодишњни вашар.

Петарде нису играчке

Ученици трећег разреда су данас имали прилику да чују веома корисно предавање о опасностима приликом коришћења петарди. Кроз занимљиву причу лекарке, полицајаца и инспектора за ванредне ситуације сазнали смо до којих повреда може доћи приликом коришћења петарди. Такође, упознати смо и како том приликом можемо угрозити друге особе и околину.

Ученици су са великим интересовањем пратили предавање.
Надамо се да ће послушати савете које су данас чули.

Четвртаци у посетама Музеју Николе Тесле и Библиотеци "Пeтар Кочић"

Четвртаци су посетили Музеј Николе Тесле

Посетили су и Библиотеку "Петар Кочић", где су слушали предавање о настанку првог писма.