"Школа и медији" 2019.

У оквиру тематског планирања на тему,, Школа и медији" ученици III/1, III/2, III/4 и III/5 су се бавили истраживачким новинарством и правили репортаже са наставе у природи у Сокобањи. Истраживали смо о познатим локалитетима и излетиштима . Кроз та истраживања смо сазнали много о Сокобањи. У томе нам је помогао рекреатор кога су ученици инервјуисали, као и остале запослене у хотелу и госте бање. На крају смо све то објединили кроз пројекат.
Ученици III/3 су својим пројектима истакли широку примену медија, као и њихову улогу и значај у свакодневном животу људи у зависности од њихових интересовања.

• skolaMediji191
  • skolaMediji192
  • skolaMediji193
  • skolaMediji194
  • skolaMediji195
  • skolaMediji196

Математичко такмичење "Кенгур"

Наши другари, ученици трећег разреда, Павле Малишић, 3/1 и Поповић Јован, 3/3, успешно су нас представили на финалном, међународном, математичком такмичењу "Кенгур без граница". На овом такмичењу учествовали су као ученици који су освојили трећу награду. Такмичење је одржано у Крагујевцу, 9.6. 2019. год.

Честитамо!

• matKengur191
  • matKengur192
  • matKengur193
  • matKengur194

Трећаци у Соко Бањи

Од 3.6. до 10.6. ученици трећег разреда наше школе боравили су у Сокобањи. Много тога су видели, чули и научили, а поврх свега удисали чист ваздух, дружили се, играли, неговали и ширили другарство. Родиле су се нове љубави, заискрила је и понека суза. Добили смо похвалу од управнице лечилишта и особља за понашање и целокупан утисак. Дивно смо се провели и препоручили би свима који нису посетили Сокобању да обавезно то учине!

• trecaciSoko2
  • trecaciSoko3
  • trecaciSoko4
  • trecaciSoko5
  • trecaciSoko6
  • trecaciSoko8
  • trecaciSoko91
  • trecaciSoko92
  • trecaciSoko93

Прослава мале матуре

Наши „мали матуранти“  су уз песму, игру и традиционалну шетњу врачарским улицама прославили последњи наставни дан у осмом разреду.

Желимо им пуно среће на предстојећем завршном испиту и упису жељених средњих школа.

• malaMatura1
  • malaMatura2
  • malaMatura3

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ БУДУЋИХ ПРВАКА

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ

БУДУЋИХ ПРВАКА

Обавештавамо Вас да ће се упис деце у први разред основне школе за школску 2019/2020. годину обавити у времену од 18. фебруара до 31. маја 2019. године.

Документа потребна за упис:

• Копија Извода из матичне књиге рођених. Уз сагласност родитеља, наведени документ, школа може прибавити електронским путем. Родитељ може, по свом избору, доставити школи и копију извода у папирној форми (не треба да буде оверена);
  • Потврду о здравственом стању детета.

По завршетку припремног предшколског програма, родитељи треба да донесу секретару школе и уверење да је дете похађало припремни предшколски програм.

Тестирање детета уписаног у школу врше педагог или психолог школе а заказивање тестирања врши се код секретара школе приликом уписа.

Упис деце за први разред врши се код секретара школе сваког радног дана од 09 до 16,00 часова.

Молимо родитеље да се, приликом тестирања деце код педагога или психолога, одлуче за изборне програме који се изучавају у  школи у првом разреду.

Изборни програми:

• Грађанско васпитање
  • Верска настава

Ученик се опредељује за један од ова два предмета.

Родитељи ученика који имају пребивалиште ван територије општине Врачар могу предати молбу за упис ученика у први разред до 1. фебруара 2019. године, у складу са чланом 55. став 19. Закона о основном образовању и васпитању.

У Београду,ДИРЕКТОР ШКОЛЕ

29.03.2019.год.Вера Шаиновић

Први eTwinning пројекат у нашој школи

Панои у школи

Драги наши родитељи и ученици,

Желимо да вас обавестимо да смо се као школа прикључили еTwinning пројекту. Ученици четвртог разреда са проф. енглеског језика Веселинком Аврамов раде на пројекту Animals around us у сарадњи са школом из Албаније - Shkolla ''Agimi'' –Maliq, Korçë и њиховом наставницом Gentianom Drabo.

Ученици су се радо одазвали и прикључили овом пројекту!

Први део пројекта је успешно завршен. Ученици су правили power point презентације на тему Animal Alphabet.

Други део пројекта је израда паноа о различитим врстама и подврстама животиња.

У оквиру међупредметне корелације, ученици ће да науче две песме Bob Dylan - https://youtu.be/JRp9jwOvZcA i  Ylvis- https://youtu.be/jofNR_WkoCE  и тако повежу енглески језик, музичко и природу и друштво.

На часовима веронауке, обрађиваће тему Нојева барка са наставницом Јаном Ђукић Вуковић.

Пратите нас и уживајте у радовима наших ученика.

Надамо се да смо вам приближили магични свет животиња.

Веселинка Аврамов, проф. енглеског језика са ученицима четвртог разреда.

Радове зченика можете погледати на линковима:

1. Угрожене врсте1

2. Угрожене врсте 2