Дани европске културне баштине

Ученици 2/3 одељења су одласком у библиотеку Растко и дружењем са професорком техничког васпитања, Миленом Ракић,учествовали у манифестацији "Дани европске баштине". Тема је била "Дрво као наша баштина". Ученици су препознавали и именовали различите врсте дрвета, посматрајући њихов изглед, листове и сл.Истакнут је значај дрвета као материјала током културне и историјске прошлости нашег народа.
Ученици су на крају добили цртеже кућа , како су се некад градиле и обојили их. Цртежи ће бити изложени на паноу у библиотеци.

Како смо садили салату у Iceberg Salat Centru

Ученици трећег разреда су са својим учитељицама 14.9. и 15. 9.2017. посетили Iceberg Salat Centar.Деца су имала прилику да виде како се гаји поврће на пољопривредном добру , саде салату и друже се са маскотама Јабучило и Шаргарепослава. На крају посете ученици су добили здраве и поучне поклоне (јабуку, шаргарепу и бојанке).

Пријем првака, септембар 2017/2018.

Свечани пријем првака ове школске године одржан је 1. септембра у дворишту школе.. Поред великог броја првака, њихових родитеља, бака и дека, приредби су присуствовали и представници општине Врачар и банке Societe Generale, који су за ћаке  прваке припремили пригодне поклоне.

Ученици другог и трећег разреда припремили су приредбу за њихове мало млађе другаре   Било је весело и живо и осећало се нестрпљење међу првацима, који су једва чекали да пођу до школе и са њиховим  учитељицама и уђу у учионице.

После поздравног говора  директора школе и пригодне приредбе,  учитељице су повеле  ђаке у њихове учионице. Свако одељење  имало је свој знак распознавања (лептире, слониће, пчелице, жирафе и јежиће). Атмосфера је била пуна смеха, шале и ишчекивања сутрашњег дана.