Евровизија у извођењу петака

Песник Радислав Јовић у гостима код трећака

У среду, 28. новембра 2018. године, у гостима код ученика трећег разреда био је песник Радислав Јовић.

Ученици библиотечке секције направили су му диван пано и научили неке од његових песама.

Било је забавно и весело, дружење је протекло у дивној атмосфери.

Посета ирске књижевнице Џуди Кертин

У оквиру активности везаних за сајам књига у школи је 23.10.2018. године гостовала позната ирска списатељица Џуди Кертин. Џуди има велику читалачку публику међу ученицима четвртог разреда наше школе. Ученици су Џудит направили леп и срдачан дочек. Прво је са књижевницом разговарала ученца 4/1 одељења Миа Ђорђевић, од које је идеја дружења и потекла. Потом су ученици четвртог разреда разговарали са Џудит. Цео догађај је испраћен у емисији Водич за родитеље и на телевиѕији N1. Ученици су овом приликом показали велико читалачко интересовање и одлично знање енглеског језика.

Браво четвртаци, поносни смо на вас!

Прилог о овој посети. можете погледати на линку.

Трећаци у Природњачком музеју у Свијалнцу

Ученици трећег разреда били су на једнодневној екскурзији у среду, 17.10.2018.год. Посетили су Природњачки музеј у Свилајнцу и уживали у Дино парку у овом месту. Потом су видели водопад Велики Бук и ручали у ресторану, у предивном природном окружењу овог водопада. У касним поподневним сатима уживали су у обиласку Ресавске пећине. Ученици су много тога научили, дружили се и одлично провели!

Рана јесен

Ученици 2/5 су уживали у току Дечије недеље и потрудили су се да украсе своју учионицу јесењим детаљима. На часу ликовног смо правили јесење дрво од старих делова пазли, на часу народне традиције смо правили јесењу зимницу, а на часу света око нас смо причали о јесењим плодовима и направили мале јесење корпице.

Час народне традиције у другом разреду

На часу Народне традиције, ученици 2/1 су бии вредни и креативни. Показали су да се и сада лепе и занимљиве играчке из прошлости.