Један слободан школски час

На градском такмичењу кратких драмских форми, одржаном, 09.05.2018. у ДКЦ Раковица, "Школарке" су освојиле прво место са представом "Један слободан школски час", Бранислава Нушића.

Спасовданска литија, 2018. године

Ученици осмог разреда, који похађају верску наставу, заједно са вероучитељком Јаном, учествовали су у Спасовданској литији, 17. маја 2018. године, поводом крсне славе Града Београда.

Тара Радак-треће место на Републичком такмичењу у знању француског језика

Републичко такмичење за ученике основних школа у знању страних језика одржано је 13. маја 2018. године, у Ћуприји. Домаћин такмичења је била ОШ „Ђура Јакшић“.

Укупно 72 ученика такмичило се у знању француског језика. Нашу школу представљале су ученице осмог разреда Тара Радак, Миа Васић, Мила Поповић, Емилија Живановић и Јефимија Крунић.

У веома озбиљној конкуренцији Тара Радак је освојила 3. место.

Честитамо нашим ученицима и наставници Даници Глишић на постигнутим резултатима.

Ликовни конкурс "Крв живот значи"

На ликовном конкурсу “Крв живот значи”, у организацији “Црвеног крста Београд”, наша ученица Ана Милетић, VII4, освојила је трећу нагаду на градском такмичењу.

Честитамо Ани на постигнутом резултату и свим ученицима на учешћу.

Резултати градског такмичења из српског језика, мај 2018. године

Пласман на републичко такмичење из српског језика остварили су следећи ученици:

Јован Михаиловић 5/5 - 19 поена
Мила Поповић 8/3 - 18 поена
Јефимија Крунић 8/2 - 18 поена

Без пласмана на републичко такмичење :
Андрија Атлагић 5/5 - 16 поена ( 3. место )

Милош Пањевац-првак Србије у физици

Последњег викенда у априлу 2018. године, у Параћину је одржано 40. Државно такмичење из физике, за ученике основних школа и специјалних одељења у гимназијама широм Србије.

Домаћин такмичења, по трећи пут, била је ОШ "Момчило Поповић-Озрен".

Државно такмичење је ове године било најмасовније. Окупило је пет стотина седамдесет ученика шестог, седмог и осмог разреда.

Задаци су, као и увек, били проблемски и тешки за сва три разреда.

Нашу школу су представљали Милош Пањевац, Софија Мојовић и Милош Жикић.

У озбиљној конкуренцији Милош Пањевац је освојио прво место и пласман на Српску физичку олимпијаду, а Софија Мојовић је добила признање.

Ове године је Друштво физичара Србије у сарадњи са Министарством просвете и домаћином такмичења омогућило такмичарима који су се пласирали и на окружно такмичење из географије, да тест из географије раде у школи, после теста из физике.

Милош Пањевац није одустао од географије и освојио је треће место на овом окружном такмичењу.

Честитамо нашим ученицима и наставницама Јелени Калдерон и Анити Тасић.

Милошу желимо успех на Српској физичкој олимпијади, а Софији и Милошу да идуће године наставе Милошевим путем.