Резултати школског такмичења из физике школске 2018/2019. године

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ (2018/2019)

6. РАЗРЕД

1. БЛАГОЈЕВИЋ  НИКОЛА  (98 п)

2. ИВАНОВИЋ  САЊА  (75 п)

3. САКОВИЋ  ИЛИЈА  (55 п)

4. РАУШ  ДРАГАН  (50 п)

5. ДРАГОВИЋ  МАША  (49,5 п)

_______________________________

6. ХАЛИЛОВИЋ  СРЂАН  (27 п)

7. ДАБИЋ  ПАВЛЕ  (22,5 п)

8. ПОПОВИЋ  ВУК  (10 п)

9. СПАСИЋ АЛЕКСА  (10 п)

10. ДУКИЋ  АЛЕКСАНДРА  (5 п)

11. ЧОВИЋ ЕЛЕНА  (0 п)

7. РАЗРЕД

1. ЖИЖИЋ  МИЛОШ  (77 п)

2. МАКСИМОВИЋ  НИНА  (68 п)

3. ДАКИЋ   НИКОЛА  (57 п)

4. ЈУРАГА  КРИСТИНА  (50 п)

5. КОСОВАЦ  ЕНА (49 п)

6. ИВАНОВИЋ  АЛЕКСА  (30 п)

7. ДИМИТРИЈЕВИЋ  ЈАНКО  (28 п)

8. РАЗРЕД

1. МОЈОВИЋ  СОФИЈА  (60 п)

2. КРУНИЋ  МАРИЈА  (55 п)

3. ЈУГОВИЋ ЛАЗАР  (5 п)

4. ПРОДАНОВИЋ  МАКСИМ (5 п)

СПИСАК УЧЕНИКА КОЈИ СУ СЕ ПЛАСИРАЛИ НА ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ (2018/2019):

6. РАЗРЕД

1. БЛАГОЈЕВИЋ  НИКОЛА  (98 п)

2. ИВАНОВИЋ  САЊА  (75 п)

3. САКОВИЋ  ИЛИЈА  (55 п)

4. РАУШ  ДРАГАН  (50 п)

5. ДРАГОВИЋ  МАША  (49,5 п)

7. РАЗРЕД

1. ЖИЖИЋ  МИЛОШ  (77 п)

2. МАКСИМОВИЋ  НИНА  (68 п)

3. ДАКИЋ   НИКОЛА  (57 п)

4. ЈУРАГА  КРИСТИНА  (50 п)

5. КОСОВАЦ  ЕНА (49 п)

8. РАЗРЕД

1. МОЈОВИЋ  СОФИЈА  (60 п)

2. КРУНИЋ  МАРИЈА  (55 п)

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ЋЕ СЕ ОДРЖАТИ

23. 02. 2019. ГОДИНЕ. ДЕТАЉНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ЋЕ БИТИ НАКНАДНО ОБЈАВЉЕНЕ.

ЧЕСТИТКЕ СВИМ УЧЕСНИЦИМА!

Хуманост на делу

Живот сваког од нас је понекад непредвидив. Препун је лепих тренутака, али има и оних који доносе велика искушења. Наш друг Милан Стевановић (7/1) нашао се пред једним таквим изазовом. Одлучили смо као његови пријатељи и познаници да му помогнемо и олакшамо савладавање препрека. Пружамо му подршку у виду лепих порука, храбримо га и уливамо му самопоуздање добрим мислима и хумором.

Ипак, често је за оздрављење неопходна и материјална помоћ. У томе су нам свакако пружили подршку наши родитељи, наставници и сви људи доброг срца (бивши ђаци наше школе, јутјубери, пролазници, ученици других школа). У то име смо се окупили испред Храма Светог Саве у суботу, 19.1.2019. године. Свако од нас је учествовао пуним срцем. Кажу да се у поноћ на Богојављење испуњавају жеље, верујемо да ће наша заједничка жеља бити довољно снажна да нађе пут остварења.

МИЛАНЕ, УЗ ТЕБЕ СМО!

Ученици ОШ ''Јован Миодраговић''

Две стотине година од објављивања Првог српског рјечника

Први српски рјечник угледао је светлост дана 1818. године у Бечу.
Ове године обележавамо 200 година од тог важног тренутка српске културе.
Својим радовима ученици осмог разреда дали су  допринос обележавању овог важног јубилеја.
Тања Лабан,проф.српског језика

Час српског знаковног језика и бонтон према особама са инвалидитетом за врачарске основце

Градска општина Врачар је  у врачарским основним школама организовала  промоцију српског знаковног језика за  ученике седмог и осмог разреда.

Глуви релеј тумач, Михаило Гордић  са тумачем за српски знаковни језик Маријом Марковић, одржао је час српског знаковног језика и децу упознао са основама комуникације са глувим особама. Том приликом ученицима је подељен Бонтон према особама са инвалидитетом који је израдила и штампала Градска општина Врачар у циљу информисања свих суграђана како комуницирати са особом са инвалидитетом,  на који начин јој помоћи ако јој је та помоћ потребна, али и у циљу уклањања предрасуда и неједнаког и  неравноправног понашања.

Четврти еколошки фестивал науке

Ученици 7. и 8. разреда су 30. новембра 2018. године, у пратњи наставника физике Мирјане Николић и Аните Тасић, посетили Четврти еколошки фестивал науке: „У склaду са природом,пронађи своју формулу“.

Хемијско-прехрамбенo технолошка школа из Београда  је инсталирала лабораторију у којој су наши ученици могли да учествују при  извођењу  експеримената из : физике, хемије, микробиологије, фармације и  прехрамбене технологије. Професори и ђаци су изводили  занимљиве огледе:

• и слонови користе пасту за зубе
  • створићемо колорит у бојама јесени
  • добићемо гас из балона од пене
  • истражићемо  место злочина
  • показаћемо како се стварају „калајне гране“
  • заједно ћемо развити „шарене лептире“
  • пустићемо  „духа из боце“

Ученици су слушали о „графену – материјалу 21. века", информисали се о занимањаима: хемијско-технолошки техничар, техничар за заштиту животне  средине, техничар за индустријску фармацеутску технологију, техничар за биотехнологију, хемијски лаборант, прехрамбени техничар,  пекар и месар.

Изведена је и кратка представа „Наша еко прича“, са идејом да пробуди свест код ученика о важности рециклаже и заштите животне средине.

Вуков јубилеј

У години када се обележава 200 година од објављивања "Српског рјечника" и 150 година од победе Вукових идеја, ученици VIII1 i VIII5 су дали свој допринос направивши интересантне и поучне радове посвећене Вуковом делу.