Сајам науке, децембар 2018. године

Ученици седмог и осмог разреда, посетили су Сајам о+науке, одржан од 29. новембра до 2. децембра 2018, године.

Петаци у митовима

Петаци су уживали у обради митова. Поред грчке митологије, пожелели су да упознају и митове Старих Римљана, Египћана, а нарочито, Старих Словена. Петаци, браво за иницијативу!

Konkurs fondacije za mlade talente

Fondacija za mlade talente grada Beograda raspisala je Konkurs za dodelu novčanih sredstava talentovanim učenicima od petog do osmog razreda osnovnih škola, sa sedištem na teritoriji grada Beograda, radi nabavke neophodne opreme koja omogućava dalje negovanje talenata.

Konkurs je objavljen 14.11.2018. godine na sajtu Fondacije za mlade talente na adresi: www.fondzamladebeograd.rs (u rubrici “Konkursi”) i na sajtu Grada Beograda na adresi: www.beograd.rs (u rubrici “Gradski oglasi, konkursi I tenderi”) odakle se mogu preuzeti:

-          ceo tekst Konkursa

-          obrazac prijave

-          obaveštenje o obradi podataka o ličnosti

Shodno navedenom, molimo Vas da obavestite svoje učenike od petog do osmog razreda o pomenutom Konkursu, jer verujemo da mnogima od njih može pomoći u negovanju talenata koje poseduju i da će im ta sredstva biti podstrek da se i dalje trude i ostvaruju uspehe.

Чланови ученичког параламената на трибини "Ментално здравље младих"

Дана 10. октобра 2018. године поводом обележавања Светског дана Менталног здравља, Дом здравља Врачар у сарадњи са Општином Врачар је организовала трибину на тему „Ментално здравље младих“.

Трибини су присуствовали представници Ученичког парламента осмог разреда наше школе и стручни сарадници – педагог и психолог. Ученице су узеле активно учешће у дискусији током трибине. Посебно су били истакнути аспекти који чине добро душевно здравље деце, као што су: љубав, прихваћеност, сигурност, заштита, независност, поверење, вођење и контрола. Трибина је била корисна и занимљива.

Орлови рано лете у шестом разреду

Домаћу лектиру "Орлови рано лете", шестаци су обрадили на другачији начин.

Припремна настава за упис у Филолошку гимназију

Филолошка гимназија организује бесплатну припремну наставу за ученике заинтересоване за полагање пријемног испита за упис у први разред Филолошке гимназије.

Припремна настава ће бити реализована из следећих предмета, са фондом од 20 школских часова за сваки предмет:

• Српски језик
  • Књижевност
  • Страни језици (енглески, француски, руски и немачки језик)

Почетак припремне наставе предвиђен је за недељу 19 – 23. новембра 2018. За учешће у припремној настави ОБАВЕЗНА је претходна пријава. Заинтересовани кандидати могу се пријавити попуњавањем електронског формулара који се налази на следећем линку: Пријавни формулар

Пријављивање за припремну наставу је почело 22. октобра и трајаће до 1. марта 2019. године.

Више информација можете наћи и на школском сајту: http://filoloska.edu.rs/filoloska/node/835