Милош Пањевац-првак Србије у физици

НајлошијеНајбоље

Последњег викенда у априлу 2018. године, у Параћину је одржано 40. Државно такмичење из физике, за ученике основних школа и специјалних одељења у гимназијама широм Србије.

Домаћин такмичења, по трећи пут, била је ОШ "Момчило Поповић-Озрен".

Државно такмичење је ове године било најмасовније. Окупило је пет стотина седамдесет ученика шестог, седмог и осмог разреда.

Задаци су, као и увек, били проблемски и тешки за сва три разреда.

Нашу школу су представљали Милош Пањевац, Софија Мојовић и Милош Жикић.

У озбиљној конкуренцији Милош Пањевац је освојио прво место и пласман на Српску физичку олимпијаду, а Софија Мојовић је добила признање.

Ове године је Друштво физичара Србије у сарадњи са Министарством просвете и домаћином такмичења омогућило такмичарима који су се пласирали и на окружно такмичење из географије, да тест из географије раде у школи, после теста из физике.

Милош Пањевац није одустао од географије и освојио је треће место на овом окружном такмичењу.

Честитамо нашим ученицима и наставницама Јелени Калдерон и Анити Тасић.

Милошу желимо успех на Српској физичкој олимпијади, а Софији и Милошу да идуће године наставе Милошевим путем.